Rodzicu – Kibicu !

⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️

Nie mów dziecku przed meczem, jak ma grać. Jeśli nie możesz się powstrzymać od mówienia na temat piłki, zapytaj się dziecka czy trener mówił już, jaki mają plan gry, czy dopiero będą go omawiać?Powiedz dziecku, że go kochasz, życz mu powodzenia i dobrej zabawy, tak Twój syn lub córka ma się dobrze bawić podczas gry!

Pamiętaj, że to dziecko! Nie dorosły!

⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️

Oglądasz mecz swojego dziecka? Świetnie! Dzieci czują się wtedy ważne, docenione… Nie zepsuj tego! Nie wykrzykuj mu, jak ma grać, jego imienia…Nie zwracaj uwagi graczom, sędziemu ani innym rodzicom. Kibicuj całej drużynie, nie tylko swojemu dziecku. Twoje dziecko z radością przyjmie Twoje zainteresowanie jego grą, gdy powiesz: świetne zagranie/podanie, dobra próba/gra/pomysł/praca.

⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️

A kiedy światła reflektorów na boisku zgasną po zakończonym meczu, powiedz swojemu młodemu piłkarzowi, jak bardzo cieszysz się, że mogłeś obejrzeć mecz. Zapytaj, który moment meczu jemu podobał się najbardziej? Powiedz, że jesteś dumny z tego ile wysiłku i serca wkłada w grę. Jeśli jesteś w stanie wymienić jakąś pozytywną rzecz/zagranie z meczu zrób to, ale nie rozwijaj myśli a co najważniejsze, nie porównuj swojego dziecka z innymi.

⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️ ⚽️

Nie wchodź między trenera a dziecko, zaufaj trenerowi.

Współpracuj z trenerem ⚽️ ⚽️ ⚽️