Relacja z turnieju Concordia Knurów CUP U-11

Dzisiejszego dnia odbył się turniej Concordia Knurów CUP, w kategorii U11 – orlik starszy. W rozgrywkach udział wzięło osiem drużyn, które został podzielone na dwie grupy. Podział ten wyglądał następująco: Grupa A Concordia Knurów I APN Knurów AP Gliwice Unia Kosztowy Grupa B Concordia Knurów II Gwarek Ornontowice Promotor Zabrze Płomień Czuchów Zespoły stawiły się w szczygłowickiej hali MOSiR w następujących składach: Concordia Knurów I Ścisłowicz Wojtek, Krzan Dawid, Cich Paweł, Polaszewski Sebastian, Pilarski Jakub, Ściubeł Szymon, Latko Antoni, Kończewski Patryk, Zarowiak Wojciech APN Knurów Korcz Oliwier, Rolewicz Aleksander, Bednarz Radosław, Barlasz Olivier, Simon Bartłomiej, Marczyk Szymon, Prokop Jan, Michalczyk Szymon, Kaczmarski Kacper, Kula Filip, Krawczyk Szymon AP Gliwice Skorynko Andrzej, Gawlik Tomasz, Orzechowski Gracjan, Grunt Alvin, Ulbrych Jakub, Janusz Wojtek, Mądry Maciej, Mądry Szymon, Ntuk Oliver, Kurpis Franek, Stopa Jakub Unia Kosztowy Gurzkowski Bartek, Kubica Adam, Noga Oskar, Richter Adrian, Błotko Adam, Proksa Daniel, Król Arek, Kociuba Paulina, Kociuba Paweł Concordia Knurów II Janusz Amadeusz, Kamiński Marcel, Piwowarski Patryk, Ramos Dominik, Marks Arek, Michalski Oskar, Wrażeń Maksymilian, Nocoń Adam, Ciesielski Tomasz Gwarek Ornontowice Pałka Mateusz, Utnik Kacper, Wieczorek Jakub, Dyrbusz Patryk, Grzywok Jakub, Pozór Brunon, Szczepański Hubert, Szala Mateusz, Śliwiński Kryspin, Grzywok Mateusz Promotor Zabrze Kublik Aleksander, Pieczka Karol, Sochor Przemysław, Stefankiewicz Wojciech, Oko Paweł, Jarzombek Jakub, Chmielewski Tomasz, Kowalski Bartosz, Krejpcio Tymoteusz, Chmara Krzysztof Płomień Czuchów Achtelik Błażej, Hieronimczuk Oliwier, Kamieniak Dominik, Kania Oliwia, Konsek Daniel, Macha Szymon, Malina Mateusz, Mazur Konstanty, Paszek Kamil, Rusnak Kacper, Szewczyk Paweł, Żarnowski Mateusz Oto wyniki fazy grupowej wraz z nazwiskami strzelców bramek: Grupa A Concordia Knurów I 0:0 APN Knurów AP Gliwice 0:1 Unia Kosztowy (Proksa) Concordia Knurów I 2:0 AP Gliwice (Krzan x2) APN Knurów 0:0 Unia Kosztowy Concordia Knurów I 1:0 Unia Kosztowy (Zarowiak) APN Knurów 0:0 AP Gliwice Grupa B Concordia Knurów II 2:1 Gwarek Ornontowice (Marks x2 – Śliwiński) Promotor Zabrze 0:1 Płomień Czuchów (Żarnowski) Concordia Knurów II 0:1 Promotor Zabrze (Sochor) Gwarek Ornontowice 0:1 Płomień Czuchów (Rusnak) Concordia Knurów II 0:2 Płomień Czuchów (Rusnak x2) Gwarek Ornontowice 1:2 Promotor Zabrze (Wieczorek – Sochor x2) Po fazie grupowej rozegrane został półfinały, do których awansowały Concordia Knurów I i Unia Kosztowy z grupy A oraz Płomień Czuchów i Promotor Zabrze z grupy B. Ich wyniki prezentują się następująco: Półfinał I Concordia Knurów I 0:1 Promotor Zabrze (Sochor) Półfinał II Unia Kosztowy 0:0, karne 2:0 Płomień Czuchów Następnie rozegrano mecze o kolejno VII, V, III oraz I miejsce w turnieju: O miejsce VII AP Gliwice 0:1 Gwarek Ornontowice (Szala) O miejsce V APN Knurów 3:1 Concordia Knurów II (Prokop, Simon, Rolewicz – Marks) O miejsce III Concordia Knurów I 3:0 Płomień Czuchów (Latko x2, Krzan) O miejsce I Promotor Zabrze 3:2 Unia Kosztowy (Sochor x2, Kowalski – Błotko, Kociuba) Całkowita klasyfikacja końcowa turnieju Concordia Knurów CUP prezentuje się więc następująco: I Promotor Zabrze II Unia Kosztowy III Concordia Knurów I IV Płomień Czuchów V APN Knurów VI Concordia Knurów II VII Gwarek Ornontowice VIII AP Gliwice Przyznane został również nagrody indywidualne: Najlepszym strzelcem całego turnieju został zawodnik Promotora Zabrze Przemysław Sochor, który był autorem sześciu bramek dla swojego zespołu. Najlepszym bramkarzem wybrany został Bartek Gurzkowski z zespołu Unia Kosztowy, który obronił oba rzuty karne wykonywane przez zawodników Płomienia Czuchów w półfinałowej serii rzutów karnych decydującej o awansie do finału. Indywidualnym wyróżnieniem został nagrodzony zawodnik z każdego zespołu, gdyż trenerzy mieli za zadanie wytypować najlepszego piłkarza w swojej drużynie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach prezentują się następująco: AP Gliwice – Wojtek Janusz Gwarek Ornontowice – Jakub Wieczorek Concordia Knurów II – Arek Marks APN Knurów – Aleksander Rolewicz Płomień Czuchów – Kacper Rusnak Concordia Knurów I – Dawid Krzan Unia Kosztowy – Paulina Kociuba Promotor Zabrze – Karol Pieczka Dzisiejszy dzień zawodnikom umilili bracia Łukasz i Rafał Wolsztyńscy, którzy pojawili się na turnieju i z ochotą pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy. Dziękujemy wychowanym w Concordii, a obecnie grającym w barwach Górnika Zabrze, bliźniakom za przybycie, gdyż jak widzieliśmy w trakcie turnieju, zrobili oni duże wrażenie na młodych adeptach futbolu, którzy chcieliby pewnie znaleźć się w przyszłości na ich miejscu. Gratulujemy wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy firmom EUROCOLOR z Pyskowic, FM SPORT z Gliwic, BUD-EXPERT i Restauracji Zielony Ogród z Knurowa za pomoc w organizacji turnieju, zasponsorowanie nagród, dostarczenie posiłków dla drużyn i wiele innych rzeczy. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom naszych pociech z Concordii Knurów rocznika 2007 za wkład w organizację całego turnieju oraz wspaniałe ugoszczenie wszystkich kibiców kawą, herbatą, ciastem i innymi słodkościami.