Puchar wraca do Chorzowa !

Ruch Chorzów, został zwycięzcą XXVI Turnieju im. Tadeusza Wierciocha. Drużynie Niebieskich udało się obronić wywalczony rok temu tytuł. 

7 grudnia na Hali MOSiRu w Szczygłowicach odbył się XXVI Turniej im. Tadeusza Wierciocha. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów, które rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach:

Grupa A: 

Concordia Knurów 2:1 Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego

GKS Jastrzębie II 0:0 Ruch Chorzów

Concordia Knurów 1: 1 GKS Jastrzębie II

Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego 0:5 Ruch Chorzów

Concordia Knurów 0:4 Ruch Chorzów

Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego 2:1 GKS jastrzębie II

Grupa B: 

GKS Jastrzębie I 12:0 MKS Czerwionka

Górnik Zabrze 8:0 APN Knurów

GKS Jastrzębie I 0:6 Górnik Zabrze

MKS Czerwionka 0:4 APN Knurów

GKS Jastrzębie I 4:0 APN Knurów

MKS Czerwionka 0:15 Górnik Zabrze

Po meczach grupowych, przyszedł czas na półfinały. W pierwszym triumfator całej imprezy Ruch Chorzów pokonał 2:1 GKS Jastrzębie I.W drugim półfinale gospodarz turnieju Concordia Knurów musiała uznać wyższość Górnika Zabrze przegrywając 0:5.

Zanim rozegrano spotkania mające rozstrzygnąć o miejscach na podium, o VII miejsce powalczyło GKS Jastrzębie II z MKS Czerwionka oraz  Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego z APN Knurów o miejsce V.

GKS Jastrzębie II 4:0 MKS Czerwionka

Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego 2:1 APN Knurów

W małym finale Concordia Knurów podejmowała GKS Jastrzębie I. Zielono-czarni niestety ponownie okazali się gościnni, przegrywając 8:0. W spotkaniu finałowym natomiast nie brakowało emocji. Ruch wygrywał już 3:1, ale Zabrzanom na minutę przed końcem wykorzystali rzut karny i do końcowej syreny napierali na bramkę Chorzowian. Ci jednak skutecznie bronili się i mogli cieszyć się z końcowego sukcesu.

Klasyfikacja końcowa XXVI Turnieju im. Tadeusza Wierciocha 

I. miejsce – Ruch Chorzów 

II. miejsce – Górnik Zabrze 

III. miejsce – GKS Jastrzębie I 

IV. miejsce – Concordia Knurów 

V.miejsce – Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego 

VI.miejsce – APN Knurów 

VII.miejsce – GKS Jastrzębie II 

VIII.miejsce – MKS Czerwionka 

Przyznane zostały także nagrody indywidualne. Co ciekawe na zakończenie turniejowych zmagań, dwóch zawodników Górnika Zabrze, Aleksander Tobolik oraz Mateusz Dobrzyński mieli na swoim koncie 10 trafień. Dopiero konkurs rzutów karnych pomiędzy zespołowymi kolegami wyłonił zwycięzce, którym został Aleksander Tobolik. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Szymon Bąk (Ruch Chorzów), natomiast bramkarzem Kajetan Gowik ( Górnik Zabrze). 

Dziękujemy wszystkim drużynom oraz kibicom, którzy dopingowali zawodników podczas gry !!!! 

Foto: Rafał Kowolik