,,To bardzo wartościowe wyróżnienie”

 

Trener Tomasz Nowosielski  otrzymał statuetkę ,,Trenera Roku”. W krótkiej rozmowie dzieli się swoimi wrażeniami, podsumowuje ubiegły rok i mówi o planach na przyszłość. Zapraszamy serdecznie do lektury. 

     
  1. Czy wyróżnienie przyznane przez ,,kolegów po fachu” zyskuje dodatkową wartość ? 

To bardzo wartościowe wyróżnienie, ponieważ przyznane właśnie przez pozostałych trenerów. Jest ono dla mnie inspiracją i motywacją do dalszej pracy.

  1. Jak ocenia Pan ubiegły rok, w wykonaniu całego klubu i pańskiej drużyny ?

Co do klubu to poprzedni rok uważam za udany. Przypomnę, że zaczynaliśmy z bagażem długów po poprzednikach i delikatnie mówiąc z nienajlepszą opinią, ale staramy się̨ odbudować́ markę̨ Concordii, bo mimo wszystko w Polsce ona dalej dużo znaczy. Muszę nadmienić́ w tym miejscu, że bardzo duży udział ma w tym trener Matuszek. Po gali zorganizowanej przez nasz klub (tutaj słowa uznania i podziękowania dla trenera Adama Czerkiesa) oraz zainteresowaniu przede wszystkim dzieci i rodziców myślę̨ że idziemy w dobrym kierunku. Jeżeli chodzi o drużyny prowadzone przeze mnie w poprzednim roku, na wiosnę̨ uzyskaliśmy awans z Juniorami młodszymi (2002/2001) do III-ligi podokręgu i tak zakończyłem ponad 3,5 letnią pracę z tym rocznikiem ( super ekipa, pozdrawiam chłopaków i Kasię!!). Od rundy jesiennej pracuje z trampkarzami (2004/2005) i zajęliśmy piąte miejsce w III-lidze podokręgu.

  1. Czy może Pan opowiedzieć o sportowych planach na przyszły rok ?

W tym roku wznawiamy treningi od stycznia na obiektach MOSiR. Trenujemy systemem trzy jednostki treningowe plus sparing/mecz ligowy. Dodatkowo w zimie jeździmy na turnieje halowe, gdyż̇ jestem zwolennikiem dużej ilości grania. W samym styczniu rozegramy trzy takie turnieje. W lidze, na wiosnę̨ celem jest przede wszystkim podnoszenie indywidualnych umiejętności poszczególnych zawodników.

  1. Podczas gali statuetki odebrali pańscy podopieczni, Damian Nowakowski (Zawodnik Roku) oraz Alan Szwan ( Największy Progres). Czy może Pan opowiedzieć o tych zawodnikach ?

Zacznę̨ od tego że to bardzo ambitni chłopcy, Damian to nasz kapitan i środkowy pomocnik z nienaganną techniką użytkową̨ i dużym potencjałem ofensywnym. Alan gra w naszej drużynie występuje jako boczny pomocnik lub stosując tradycyjne nazewnictwo jako zawodnik numer 7 albo 11. Cechuje go duża dynamika i szybkość́.

Dziękujemy za rozmowę.